• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

 

Owczarki niemieckie szczeniaki czy duży pies?

Każdy pies potrzebuje odpowiedniej opieki, ponieważ jest żywą istotą, która trafiła się pod naszą opiekę; jesteśmy za niego, jego zdrowie oraz samopoczucie odpowiedzialni każdego dnia. Jeśli naszym towarzyszem jest na przykład owczarek niemiecki długowłosy, to jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami, gdyż te właśnie psy są jednymi z najlepszych towarzyszy dla człowieka, a hodowla owczarków niemieckich długowłosych to w zasadzie jedyne odpowiednie miejsce, aby kupić takiego psa.

 

Pielęgnacja

O psy dużych ras trzeba dbać szczególnie, ponieważ są bardziej podatne na różnego rodzaju infekcje oraz choroby; mają wrażliwy żołądek, więc trzeba utrzymywać im zbilansowaną dietę i pamiętać, żeby niektórych składników pokarmowych po prostu im nie podawać, żeby im zwyczajnie nie zaszkodzić. Psy trzeba także regularnie wyprowadzać na spacery, a także chodzić z nimi do weterynarza na okresowe szczepienia, które zachowają psa w dobrym zdrowiu. Owczarek niemiecki długowłosy ma szczególnie wrażliwe uszy, więc o ich czystość i zdrowie trzeba dbać najbardziej.

 

Dlaczego warto?

To chyba bardzo oczywista kwestia, ale powiedzmy to – pies jest naszym najlepszym przyjacielem i zawsze, kiedy zawiedzie nas cały świat i wszyscy, na których liczyliśmy, on jeden zostanie przy nas i nadal będzie nas kochał. W zamian nie chce wcale wiele – jedynie miłość i podstawową opiekę, której nie może sam sobie zapewnić.

Owczarek niemiecki długowłosy na prezent?

 

Często zdarzało się, że dziecko, które zauważyło na ulicy psa stwierdziło natychmiast i z całym przekonaniem, że też chce posiadać takiego psa i że obiecuje dosłownie wszystko, aby do tego doszło. Mądry rodzic powinien jednak przez rozważeniem tej prośby rozważyć kilka kwestii, począwszy od rasy psa, przez warunki, jakimi dysponuje po czas poświęcony psu.

 

Jakie psy są najlepsze?

 

Najlepsze dla dzieci okazują się duże psy, takie jak owczarki niemiecki długowłose, ponieważ dobrze dogadują się z dziećmi, które zwyczajnie lubią oraz z innymi zwierzętami. Można kupić owczarki niemieckie szczeniaki, żeby rosły wraz z naszymi pociechami. Zakup psa może okazać się dla nich doskonałą szkołą życia, trzeba jednak dziecku, przynajmniej w początkowej fazie, pomóc z ich wychowywaniem, wskazać, co i jak powinny robić.

 

Gdzie kupić psa?

 

Najlepsze miejsce na zakup takiego psa to hodowla owczarków niemieckich długowłosych, ponieważ jest to zaufane źródło, w którym dodatkowo można dowiedzieć się wszystkich najważniejszych informacji o swoim nowym przyjacielu. W hodowlach najczęściej można wybrać sobie psa najodpowiedniejszego do charakteru naszego dziecka, bo chociaż wszystkie psy mają podobne cechy, wspólne wszystkim osobnikom, to0 każdy z nich, zupełnie jak ludzie, ma odmienny charakter i usposobienie. Taki dobór jest ważny, aby dziecko i pies stworzyło zgraną parę i dobrze się rozumiało.

 

 

Hodowla owczarków niemieckich długowłosych - idealne miejsce do zakupu psa

Pies to nie zabawka i wielu ludzi niejednokrotnie się już o tym przekonało. Pies to nie tylko rozrywka dla nas i towarzystwo, kiedy nie mamy się do kogo odezwać, to również obowiązek, ponieważ o psa trzeba dbać odpowiednio, wyprowadzać go na spacery, dbać o jego dietę czy samopoczucie. Pies to jednak najlepszy przyjaciel człowieka i to powinno niweczyć wszystkie negatywne aspekty. Do towarzystwa najlepiej nadają się owczarki niemieckie długowłose.

 

Owczarki niemieckie długowłose – najlepszy towarzysz człowieka

Wybierając psa dla siebie musimy wziąć pod uwagę nie tylko nasze usposobienie, ale i jego usposobienie, żeby móc żyć we wspólnej symbiozie. Jeśli jesteśmy ludźmi aktywnymi i lubimy spędzać czas na wolnym powietrzu, kanapowiec będzie nami zbyt zmęczony. Z kolei jeżeli nasz tryb życia to głównie siedzenie przed komputerem, to z kolei pies typu husky będzie nieszczęśliwy. Okazuje się, że jednymi z najlepszych psich towarzyszy są owczarki niemieckie ze względu na swoje wdzięczne nastawienie i sympatię do człowieka oraz dzieci, a także innych zwierząt. Są radosne i oddane człowiekowi.

 

Owczarek niemiecki długowłosy  – to tutaj go znajdziesz

Rasowe psy najlepiej jest kupować u sprawdzonych hodowców, którzy wiedzą, jak obchodzić się z tymi zwierzętami oraz jak należy traktować je w pierwszych miesiącach życia, aby były grzeczne oraz ułożone. W hodowlach można również zasięgnąć opinii co do dbania o swojego nowego przyjaciela.

 

Owczarek niemiecki szczeniaki - jak znoszą tresurę?

Być może niektórych zdziwi fakt, że tresura psiaka powinna zacząć odbywać się jak najszybciej, oczywiście w umiarkowany sposób. Już w pierwszych tygodniach życia powinniśmy wypracowywać w nim odpowiednie wzorce i zapoznawać z otoczeniem. Musimy również pamiętać o tym, że w pierwszych tygodniach po narodzinach najważniejszą osobą dla szczeniaka jest matka i rodzeństwo i dopiero w dalszej kolejności inni domownicy. Nie należy więc odrywać szczeniaka od matki, a wszystkie zabawy powinny odbywać się w jej obecności.

 

Kolejny etap

Owczarki niemieckie długowłose to bardzo inteligentne zwierzęta, które szybko się uczą. Potrzebują jednak przywódcy stada - właściciela, który wskaże psu odpowiednią drogę i będzie dla niego autorytetem. Domownicy wraz z samym właścicielem powinni mieć w sobie wyrobione odpowiednie wzorce zachowania, żeby łatwiej było uczyć psa nawet najtrudniejszych sztuczek.

 

Owczarek niemiecki długowłosy – tutaj zapytaj

Po ukończeniu przez psiaka 6-8 tygodni można rozpocząć tresurę wraz z właścicielem. Jeśli nie jesteście pewni co do tresury jak i tego, w jaki sposób się do niej przygotować, zawsze można o to zapytać specjalistów z hodowli. Często przy hodowlach od razu organizowane są szkółki trenerskie dla psów, można więc pogodzić dwie rzeczy jednocześnie. Na efekty zwykle nie trzeba czekać długo.

 

 

Czy owczarki niemieckie długowłose nadają się do zabawy z dziećmi?

Wiele dzieci od maleńkości marzy o tym, żeby mieć własnego pieska czy kotka. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje niesie za sobą zakup dziecku żywej istoty. Trzeba dziecko wcześniej przygotować na konieczność dbania o jeszcze jedna istotę, karmienia jej, wyprowadzania na spacery, spędzania z nią czasu. Jeśli dziecko jest na tyle rozwinięte, że będzie w stanie zaopiekować się zwierzęciem i świadomie podjąć się opieki nad nim, możemy pomyśleć nad zakupem zwierzęcia; dla dzieci dobrze nadają się owczarki niemieckie długowłose.

 

Jakie cechy powinien mieć pies dla naszych dzieci?

Najlepsze są owczarki niemieckie długowłose  ze względu na swój energiczne i pełne wigoru usposobienie. Psy tej rasy uwielbiają się bawić, uwielbiają towarzystwo dzieci i są dla nich łagodne; znoszą tarmoszenie za uszy, ciągnięcie za ogon czy zaglądanie do pyska – biorą to wszystko za zabawę i chętnie uczestniczą w tych dziecięcych eksperymentach. Są do tego niezwykle inteligentne, łatwo można nauczyć ich wielu pożytecznych sztuczek.

 

Jak szukać takiego psa?

Hodowla owczarków niemieckich długowłosych to odpowiednie miejsce na szukanie pupila dla naszych dzieci, ponieważ jedynie w tym miejscu eksperci są w stanie odpowiednio podejść do tematu. Ludzie zajmujący się tymi psami na co dzień będą wiedzieli, którego psiaka wybrać, aby stworzył z dzieckiem dobraną parę. Jako jedyni też będą tak naprawdę w stanie odpowiedzieć na wszystkie nurtujące przyszłych właścicieli pytania.

Nasze Psytaya

Taya Avax Hof

Urodzona: 6.06.2012r.
Ojciec: Bacardi Avax Hof
Matka: Lauri Avax Hof

zkwp

NAPISZ DO NAS

Joomla forms builder by JoomlaShine

Dane Teleadresowe

Początek strony