Czy owczarki niemieckie długowłose nadają się do zabawy z dziećmi?

Wiele dzieci od maleńkości marzy o tym, żeby mieć własnego pieska czy kotka. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje niesie za sobą zakup dziecku żywej istoty. Trzeba dziecko wcześniej przygotować na konieczność dbania o jeszcze jedna istotę, karmienia jej, wyprowadzania na spacery, spędzania z nią czasu. Jeśli dziecko jest na tyle rozwinięte, że będzie w stanie zaopiekować się zwierzęciem i świadomie podjąć się opieki nad nim, możemy pomyśleć nad zakupem zwierzęcia; dla dzieci dobrze nadają się owczarki niemieckie długowłose.

 

Jakie cechy powinien mieć pies dla naszych dzieci?

Najlepsze są owczarki niemieckie długowłose  ze względu na swój energiczne i pełne wigoru usposobienie. Psy tej rasy uwielbiają się bawić, uwielbiają towarzystwo dzieci i są dla nich łagodne; znoszą tarmoszenie za uszy, ciągnięcie za ogon czy zaglądanie do pyska – biorą to wszystko za zabawę i chętnie uczestniczą w tych dziecięcych eksperymentach. Są do tego niezwykle inteligentne, łatwo można nauczyć ich wielu pożytecznych sztuczek.

 

Jak szukać takiego psa?

Hodowla owczarków niemieckich długowłosych to odpowiednie miejsce na szukanie pupila dla naszych dzieci, ponieważ jedynie w tym miejscu eksperci są w stanie odpowiednio podejść do tematu. Ludzie zajmujący się tymi psami na co dzień będą wiedzieli, którego psiaka wybrać, aby stworzył z dzieckiem dobraną parę. Jako jedyni też będą tak naprawdę w stanie odpowiedzieć na wszystkie nurtujące przyszłych właścicieli pytania.