Owczarek niemiecki szczeniaki - jak znoszą tresurę?

Być może niektórych zdziwi fakt, że tresura psiaka powinna zacząć odbywać się jak najszybciej, oczywiście w umiarkowany sposób. Już w pierwszych tygodniach życia powinniśmy wypracowywać w nim odpowiednie wzorce i zapoznawać z otoczeniem. Musimy również pamiętać o tym, że w pierwszych tygodniach po narodzinach najważniejszą osobą dla szczeniaka jest matka i rodzeństwo i dopiero w dalszej kolejności inni domownicy. Nie należy więc odrywać szczeniaka od matki, a wszystkie zabawy powinny odbywać się w jej obecności.

 

Kolejny etap

Owczarki niemieckie długowłose to bardzo inteligentne zwierzęta, które szybko się uczą. Potrzebują jednak przywódcy stada - właściciela, który wskaże psu odpowiednią drogę i będzie dla niego autorytetem. Domownicy wraz z samym właścicielem powinni mieć w sobie wyrobione odpowiednie wzorce zachowania, żeby łatwiej było uczyć psa nawet najtrudniejszych sztuczek.

 

Owczarek niemiecki długowłosy – tutaj zapytaj

Po ukończeniu przez psiaka 6-8 tygodni można rozpocząć tresurę wraz z właścicielem. Jeśli nie jesteście pewni co do tresury jak i tego, w jaki sposób się do niej przygotować, zawsze można o to zapytać specjalistów z hodowli. Często przy hodowlach od razu organizowane są szkółki trenerskie dla psów, można więc pogodzić dwie rzeczy jednocześnie. Na efekty zwykle nie trzeba czekać długo.