Owczarki niemieckie szczeniaki czy duży pies?

Każdy pies potrzebuje odpowiedniej opieki, ponieważ jest żywą istotą, która trafiła się pod naszą opiekę; jesteśmy za niego, jego zdrowie oraz samopoczucie odpowiedzialni każdego dnia. Jeśli naszym towarzyszem jest na przykład owczarek niemiecki długowłosy, to jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami, gdyż te właśnie psy są jednymi z najlepszych towarzyszy dla człowieka, a hodowla owczarków niemieckich długowłosych to w zasadzie jedyne odpowiednie miejsce, aby kupić takiego psa.

 

Pielęgnacja

O psy dużych ras trzeba dbać szczególnie, ponieważ są bardziej podatne na różnego rodzaju infekcje oraz choroby; mają wrażliwy żołądek, więc trzeba utrzymywać im zbilansowaną dietę i pamiętać, żeby niektórych składników pokarmowych po prostu im nie podawać, żeby im zwyczajnie nie zaszkodzić. Psy trzeba także regularnie wyprowadzać na spacery, a także chodzić z nimi do weterynarza na okresowe szczepienia, które zachowają psa w dobrym zdrowiu. Owczarek niemiecki długowłosy ma szczególnie wrażliwe uszy, więc o ich czystość i zdrowie trzeba dbać najbardziej.

 

Dlaczego warto?

To chyba bardzo oczywista kwestia, ale powiedzmy to – pies jest naszym najlepszym przyjacielem i zawsze, kiedy zawiedzie nas cały świat i wszyscy, na których liczyliśmy, on jeden zostanie przy nas i nadal będzie nas kochał. W zamian nie chce wcale wiele – jedynie miłość i podstawową opiekę, której nie może sam sobie zapewnić.